32-652 Bulowice, ul. Krakowska 8

Jak zadbać o czystość paneli szklanych?

Jak zadbać o czystość paneli szklanych?

Jak zadbać o czystość paneli szklanych?

Panele szklane są pięknym i funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz. Można je stosować w różnych pomieszczeniach, które zyskują dzięki temu odmieniony, nowoczesny wygląd. Jednak przyjemny proces zakupu, wybieranie grafiki, montaż nie stanowią większego problemu, co jednak zrobić po pewnym czasie, gdy zostaniemy sami z panelami, które prędzej czy później będzie trzeba wyczyścić, aby zachowały swój blask na lata? Jak poradzić sobie ze szkłem w naszym mieszkaniu?

Dobre podejście do sprawy

Panele szklane nie są trudne w pielęgnacji, choć największy problem w czyszczeniu sprawiają elementy zamontowane w kuchni oraz w łazience. Łazienkę łatwo doprowadzić do stanu zaniedbania, dlatego najważniejsza jest regularność naszych działań. Uporczywy brud oraz osad powstający z mydła wygląda nieestetycznie na szklanych panelach, wystarczy jednak odpowiednia „broń”, by łatwo przywrócić blask szklanej powierzchni. Duży wpływ na zabrudzenie powierzchni ma również kurz, który przez cały czas unosi się w powietrzu i oddziałuje korozyjnie na szkło.

Dlaczego na szkle zostają zabrudzenia?

Wbrew pozorom szkło ma chropowatą powierzchnię, na której zatrzymują się krople wody. Oczywiście na niektórych powierzchniach stosuje się powłoki wygładzające, które niwelują ten problem, jednak każda szklana powierzchnia wymaga specjalistycznej pielęgnacji, która zapewni jej czystość na długi czas.

Osad z mydła

Jeśli szkło zastosowane w naszym domu jest hartowane, po każdej kąpieli czy gotowaniu możemy je przetrzeć gumową ściągaczką do szyb. Aby skutecznie wyczyścić panele w łazience możemy użyć specjalnego środka do mycia powierzchni szklanych, które zapobiegają osadzaniu się kamienia i osadu. Możemy również zastosować zwykły płyn do mycia szyb, dzięki któremu powierzchnia będzie lśniła. Jeśli lubimy stosować domowe sposoby, możemy wykorzystać sprawdzoną metodę czyszczenia powierzchni szklanych za pomocą wody z octem. Po przemyciu powierzchni roztworem wystarczy osuszyć wszystko miękką ściereczką.

Kuchenny tłuszcz

Szkło często nie jest wyłącznie wybrudzone osadem z mydła, który jest stosunkowo łatwy do usunięcia. Panele szklane w kuchni mogą zostać wybrudzone tłustymi zaciekami, odciskami palców itp. Nie ma się jednak czym przejmować – tłuste osady, tak samo jak i zwykłe odciski palców na szklanych drzwiach szaf przesuwnych, luster itp. możemy usunąć za pomocą zwykłego płynu do mycia szyb. Warto zaznaczyć, że ważny jest dobór szmatki do czyszczenia, która powinna być wykonana z mikrofibry. Czasami dobrze jest używać ręczników papierowych, które skutecznie osuszają szklane powierzchnie.

UWAGA: Do czyszczenia paneli szklanych nie należy stosować silnych środków czyszczących. Z całą pewnością zawartość kwasów, acetonu lub benzyny w środku czyszczącym porysuje i zmatowi powierzchnię szkła.

Podsumowując

Czyszczenie paneli szklanych nie powinno sprawiać problemu bez względu na to, czy jest to tłusty odcisk w kuchni, czy mydlany osad w łazience, jeśli zadbamy o systematyczność naszych działań. Odpowiednia impregnacja szkła za pomocą środków konserwujących, wyposażenie się w środki do czyszczenia szkła i regularność naszych działań to wszystko, co zapewni piękny wygląd paneli szklanych na kolejne lata. Pamiętajmy jednak o tym, że piękny i zadbany dom jest dla nas, a nie my dla niego.


Wykonanie strony internetowej i obsługa marketingowa: SEI Weboski