Montażu paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów w zależności od miejsca ich instalacji. Podstawowym i zalecanym przez fachowców www.glassing.pl jest montaż bezpośredni do uprzednio przygotowanej ściany (gładka, sucha i czysta). Przy pomocy specjalistycznego kleju Lakma (dostępny w ofercie) naniesionego na powierzchnię klejoną.
Ważne aby krawędzie zainstalowanych paneli szklanych zabezpieczyć akrylem bądź silikonem. Innymi stosowanymi sposobami montażu paneli szklanych jest osadzenie ich na listwie aluminiowej bądź uchwytach dystansowych (różne rodzaje w zależności od rozmiaru szkła oraz preferencji klienta).
Szkło hartowane posiada znacznie lepsze właściwości wytrzymałości termicznej, co oznacza że pozostaje ono niezmienione do temperatury aż 250 stopni Celsjusza. Szkło takie może również wytrzymać szok termiczny ok. 200 stopni.
Właściwości te wykorzystywane są w realizacjach paneli szklanych kuchennych montowanych w miejscu gdzie występują palniki gazowe, bądź inne rodzaje kuchenek w bardzo bliskiej odległości.
W przypadku kuchenek indukcyjnych nasze doświadczenie pozwala powiedzieć, że przy odpowiednim podziale szkła stosowanie szkła hartowanego nie jest konieczne.
Panel szklany tworzony jest w oparciu o technologię druku bezpośredniego UV, Druk maszyną 7 kolorową od strony przyległej do ściany sprawia ,że jakość jest bardzo wysoka, a wydruk fotorealistyczny. Dodatkowo nanoszona jest warstwa dedykowanego tworzywa koloru białego podkreślająca głębię koloru. Istnieje możliwość podklejenia paneli szklanych specjalistycznymi foliami.
Istnieje taka możliwość w przypadku nieodpowiedniego przygotowania powierzchni zadruku.
Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowany personel oraz odpowiedni nadzór nad procesem przygotowania szkła przez zastosowanie odpowiednich aktywatorów powierzchni gwarantuje, że wybór technologii glassing nie pozostawia cienia wątpliwości.
Montażu paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów w zależności od miejsca ich instalacji. Podstawowym i zalecanym przez fachowców www.glassing.pl jest montaż bezpośredni do uprzednio przygotowanej ściany (gładka, sucha i czysta). Przy pomocy specjalistycznego kleju Lakma (dostępny w ofercie) naniesionego na powierzchnię klejoną.
Ważne by krawędzie zainstalowanych paneli szklanych zabezpieczyć akrylem bądź silikonem.
Innymi stosowanymi sposobami montażu paneli szklanych jest osadzenie ich na listwie aluminiowej bądź uchwytach dystansowych (różne rodzaje w zależności od rozmiaru szkła oraz preferencji klienta)
Wybór szkła jest podyktowany najczęściej jego gabarytem i względami bezpieczeństwa.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt – nasz personel pomoże doprać jego odpowiednie parametry.
Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami szkła jest znacząca i najbardziej widoczna na wydrukach w skali szarości. Standardowy float jest zabarwiony na kolor zielonkawy co wpływa na zniekształcenie kolorystyczne. W przypadku zadruku szkła optiwhite (szkło odbarwione, o niebieskawym odcieniu) zakres barw jest lepiej postrzegany przez ludzkie oko ,a zatem wydrukowane zdjęcie obraz jest bardzo zbliżony do oryginału.
Różnice dostrzec możemy również na niezadrukowanych taflach szkła zwłaszcza na krawędziach grubszych tafli.. fot. 1
Zgodnie z normami obowiązującymi w naszym kraju szyby hartowane wygrzewane termicznie powinny być oznakowane w sposób czytelny i trwały (nadruk, wytrawienie, piaskowanie). Oznakowanie powinno zawierać następujące informacje: nazwę lub znak firmowy producenta oraz numer normy.
Grubości dla szkła (float, optiwhite, szkło hartowane):
4 mm – 1490×3200 mm;
6 mm -1490×3200 mm;
Gotowy panel szklany z grafiką waży odpowiednio:
dla szkła float i optiwhit o grubości 4mm- ok.10,5 kg/m2
dla szkła float i optiwhite o grubości 6mm- ok.15,5 kg/m2