32-652 Bulowice, ul. Krakowska 8

Panele szklane Glassing - często zadawane pytania


Jakie są sposoby montażu paneli szklanych 

Montażu paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów w zależności od miejsca ich instalacji. Podstawowym i zalecanym przez fachowców www.glassing.pl jest montaż bezpośredni do uprzednio przygotowanej ściany (gładka, sucha i czysta). Przy pomocy specjalistycznego kleju Lakma (dostępny w ofercie) naniesionego na powierzchnię klejoną.
Ważne aby krawędzie zainstalowanych paneli szklanych zabezpieczyć akrylem bądź silikonem.
Innymi stosowanymi sposobami montażu paneli szklanych jest osadzenie ich na listwie aluminiowej bądź uchwytach dystansowych (różne rodzaje w zależności od rozmiaru szkła oraz preferencji klienta)

Kiedy stosować szkło hartowane w kuchni?

Szkło hartowane posiada znacznie lepsze właściwości wytrzymałości termicznej, co oznacza że pozostaje ono niezmienione do temperatury aż 250 stopni Celsjusza. Szkło takie może również wytrzymać szok termiczny ok. 200 stopni. Ze względu na te właściwości panele szklane montuje się często w miejscu, gdzie występują palniki gazowe, bądź inne rodzaje kuchenek w bardzo bliskiej odległości.
W przypadku kuchenek indukcyjnych nasze doświadczenie pozwala powiedzieć, że przy odpowiednim podziale szkła stosowanie szkła hartowanego nie jest konieczne.

Jak tworzone są panele szklane Glassing+?

Panel szklany tworzony jest w oparciu o technologię druku bezpośredniego UV, Druk maszyną 7 kolorową od strony przyległej do ściany sprawia ,że jakość jest bardzo wysoka ,a wydruk fotorealistyczny. Dodatkowo nanoszona jest warstwa dedykowanego tworzywa koloru białego podkreślająca głębię koloru. Istnieje możliwość podklejenia paneli szklanych specjalistycznymi foliami.


Czy to prawda, że w tej technologii wydruk odchodzi od szkła?

Istnieje taka możliwość w przypadku nieodpowiedniego przygotowania powierzchni zadruku.

Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowany personel oraz odpowiedni nadzór nad procesem przygotowania szkła przez zastosowanie odpowiednich aktywatorów powierzchni gwarantuje, że wybór technologii glassing nie pozostawia cienia wątpliwości.

W jaki sposób zamontować panel szklany?

Montażu paneli szklanych można dokonać na wiele sposobów w zależności od miejsca ich instalacji. Podstawowym i zalecanym przez fachowców www.glassing.pl jest montaż bezpośredni do uprzednio przygotowanej ściany (gładka, sucha i czysta). Przy pomocy specjalistycznego kleju Lakma (dostępny w ofercie) naniesionego na powierzchnię klejoną.

Ważne by krawędzie zainstalowanych paneli szklanych zabezpieczyć akrylem bądź silikonem.

Innymi stosowanymi sposobami montażu paneli szklanych jest osadzenie ich na listwie aluminiowej bądź uchwytach dystansowych (różne rodzaje w zależności od rozmiaru szkła oraz preferencji klienta)


W jaki sposób dokonać wyboru grubości szkła?

Wybór szkła jest podyktowany najczęściej jego gabarytem i względami bezpieczeństwa.

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt – nasz personel pomoże doprać jego odpowiednie parametry.


Jaka jest różnica pomiędzy szkłem float a optiwhite?

Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami szkła jest znacząca i najbardziej widoczna na wydrukach w skali szarości. Standardowy float jest zabarwiony na kolor zielonkawy co wpływa na zniekształcenie kolorystyczne. W przypadku zadruku szkła optiwhite (szkło odbarwione, o niebieskawym odcieniu) zakres barw jest lepiej postrzegany przez ludzkie oko ,a zatem wydrukowane zdjęcie obraz jest bardzo zbliżony do oryginału.

Różnice dostrzec możemy również na niezadrukowanych taflach szkła zwłaszcza na krawędziach grubszych tafli.. fot. 1


Kiedy stosować szkło hartowane w kuchni?

Szkło hartowane posiada znacznie lepsze właściwości wytrzymałości termicznej, co oznacza że pozostaje ono niezmienione do temperatury aż 250 stopni Celsjusza. Szkło takie może również wytrzymać szok termiczny ok. 200 stopni.

Właściwości te wykorzystywane są w realizacjach paneli szklanych kuchennych montowanych w miejscu gdzie występują palniki gazowe, bądź inne rodzaje kuchenek w bardzo bliskiej odległości.

W przypadku kuchenek indukcyjnych nasze doświadczenie pozwala powiedzieć, że przy odpowiednim podziale szkła stosowanie szkła hartowanego nie jest konieczne.


Czy da się rozpoznać panel szklany wykonany ze szkła hartowanego?

Zgodnie z normami obowiązującymi w naszym kraju szyby hartowane wygrzewane termicznie powinny być oznakowane w sposób czytelny i trwały (nadruk, wytrawienie, piaskowanie). Oznakowanie powinno zawierać następujące informacje: nazwę lub znak firmowy producenta oraz numer normy.


Jaki jest maksymalny możliwy rozmiar paneli szklanych w jednym kawałku?

Dla szkła float

4 mm -2000x3200 mm; 1600x3500

6 mm -2800 x 6000

Dla szkła hartowanego

4 mm – 1700x2500 mm

6 mm – 2800x6000 mm


Jaki jest ciężar gotowego panelu szklanego/ile waży gotowy panel szklany?

Gotowy panel szklany z grafiką waży odpowiednio:
dla szkła float i optiwhit o grubości 4mm- ok.10,5 kg/m2
dla szkła float i optiwhite o grubości 6mm- ok.15,5 kg/m2

Wykonanie strony internetowej i obsługa marketingowa: SEI Weboski