Zastosowanie szkła w domach i mieszkaniach

Współczesne budownictwo oraz urządzanie wnętrz ulegają ciągłym udoskonaleniom i zmianom. Dostępne na rynku rozwiązania są coraz bardziej nowoczesne, praktyczne i eleganckie. Modne staje się wykorzystanie szkła we wnętrzach na znacznie szerszą skalę niż szyby w oknach i lustra. Szkło było wykorzystywane w budownictwie i dekoracji wnętrz od czasów starożytnych. Warto jednak zwrócić uwagę, że dopiero współcześnie możemy wykorzystać je w bardzo nowoczesny sposób. Za pomocą szkła możemy powiększyć optycznie nasze wnętrza czy zwiększyć dostęp do naturalnego światła. Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz wykorzystać szkło w swoich wnętrzach i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Szyby oraz lustra, czyli tradycyjne podejście

Szkło najczęściej spotykamy we wnętrzach w postaci szyb w oknach oraz luster zawieszonych w łazienkach czy innych pomieszczeniach. Zadaniem szyb w oknach jest odseparowanie nas od wiatru, deszczu i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przezroczyste szyby zapewniają nam także dostęp do naturalnego światła. Lustra w naszych wnętrzach spełniają wiele różnorodnych funkcji:

  1. dzięki nim możemy kontrolować swój wygląd, poprawimy makijaż czy fryzurę,
  2. eleganckie lustra odbijają światło, a wnętrza wydają się znacznie większe,
  3. lustra są także ozdobą pomieszczeń, ponieważ prezentują się bardzo nowocześnie. Wykorzystując ozdobne ramy, zyskasz nie tylko praktyczny, ale także bardzo stylowy element wyposażenia.

W ofercie Glassing znajdziesz tylko najlepszej jakości lustra od polskiego producenta. Korzystamy ze sprawdzonych dostawców szkła, dzięki czemu nasze produkty prezentują się nienagannie przez wiele lat. Tańsze chińskie lustra dość szybko ulegają przebarwieniom i trzeba je wymienić na nowe. Producenci oferują bardzo różnorodne rodzaje luster, od tradycyjnych srebrnych po lekko przyciemniane czarne produkty. Do łazienki warto zakupić tradycyjne lustro srebrne, które dobrze odzwierciedla kolory. W innych pomieszczeniach możesz postawić na dekoracyjne ciemniejsze tafle szkła.

Lustra najwyższej jakości

Dekoracje ze szkła

Używaliśmy szkła przez wiele lat i powoli dostrzegaliśmy jego różnorodne zalety. Współcześnie niezwykle modne są dekoracje wykonane ze szkła, które możesz wykorzystać w kuchni, łazience, przedpokoju, salonie, sypialni czy domowym biurze. W Glassing znajdziesz bardzo wytrzymałe panele szklane z grafiką, które na pewno docenisz podczas codziennego użytkowania. Klienci zauważyli wiele zalet tego rozwiązania:

  1. szkło to nowoczesny materiał, który cieszy się coraz większą popularnością w trakcie urządzania domów i mieszkań,
  2. na szczególną uwagę zasługują właściwości szkła. Nie pochłania ono wilgoci ani żadnych zapachów. Możesz je więc wykorzystać bez obaw nawet w bardzo wilgotnych pomieszczeniach jak łazienka,
  3. powierzchnię szkła wyczyścisz w bardzo łatwy sposób. Gładką taflę wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką nasączoną delikatnym detergentem,
  4. panele szklane wyróżnia także niezwykła wytrzymałość. Są pokryte specjalną folią zapobiegającą rozbiciu szkła. Nowoczesne panele ze szkła z grafiką są więc bezpieczne podczas użytkowania,
  5. niewątpliwą zaletą jest także ogromny wybór kolorów i wzorów paneli szklanych. Możesz wybrać grafikę z banku zdjęć lub postawić na swoją grafikę lub zdjęcie,
  6. możliwości dekoracji z użyciem paneli szklanych są tak naprawdę nieograniczone,
  7. montaż paneli szklanych jest niezwykle łatwy. Możesz je zamontować nawet na płytkach.

Gdzie można wykorzystać panele szklane?

Wspomnieliśmy już, że to nowoczesne rozwiązanie możesz wykorzystać w wielu rodzajach wnętrz. Różnorodność wzorów, kolorów oraz grafik czyni to rozwiązanie niezwykle ponadczasowym i klasycznym. Panele ze szkła z grafiką możemy spotkać tak naprawdę w każdym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu. Szczególnie polecamy kuchenne panele szklane, które montuje się między górnymi i dolnymi szafkami. Panele szklane możesz wykorzystać także na całej ścianie w kuchni lub jadalni. Grafika na szkle sprawdzi się także jako dekoracja na ścianach w sypialni, salonie, przedpokoju czy biurze. Dość częstym zastosowaniem jest także łazienka. Tam możesz wykorzystać panele szklane jako jedną ze ścianek kabiny prysznicowej.

panel szklany kuchenny

Nietypowe zastosowanie szkła we wnętrzach

Nowoczesne panele szklane z grafiką możesz wykorzystać nie tylko we wspomniany wyżej sposób. Można stwierdzić, że wykorzystanie szkła we wnętrzach ogranicza tylko nasza wyobraźnia oraz potrzeby domowników. Ciekawą propozycją będzie wydzielenie części przestrzeni za pomocą grubej tafli szkła z grafiką. Możesz zdecydować się także na lekko matowe i półprzezroczyste szkło przypominające delikatną mgłę. W ten sposób stworzysz we wnętrzu niepowtarzalny klimat, który na pewno zwróci uwagę domowników oraz ich gości. Tafle szkła możesz wykorzystać także jako ściankę prysznica. Panel z grafiką będzie bardzo nietypowym, ale jednocześnie klasycznym i modnym akcentem w Twojej łazience. W domach i mieszkaniach coraz częściej spotkamy także panele ze szkła wykorzystane jako balustrady na schodach. Na szczególną uwagę zasługują także szklane drzwi wewnętrzne lub szafy z grafiką. W kuchni bardzo oryginalnym rozwiązaniem będzie szyba z grafiką nawiązującą do stylu pomieszczenia.

balustrada szklana

Jakie rodzaje szkła spotykamy we wnętrzach?

Producenci szkła cały czas poszukują nowych rozwiązań i oferują kolejne innowacyjne rozwiązania. Klasyczne szkło jest dla nas codziennością, a jego nowoczesne wersje stanowią ciekawą ozdobę pomieszczenia. Do produkcji paneli szklanych wykorzystuje się szkło Uno Glass+ lub Uno Glass. Materiał ten wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością, wspaniałym odwzorowaniem barw i brakiem przebarwień nawet po wielu latach. W lustrach spotkamy tradycyjne srebrne lustro lub różnorodne nowoczesne wersje: czarne czy matowe. Podczas urządzania mieszkania lub domu wato postawić na rozwiązania wysokiej jakości. Polscy producenci dbają o najlepszą jakość wyrobów, a szkło wygląda nienagannie przez wiele lat. Zaoszczędzisz w ten sposób czas oraz stres związany z ponownym remontem mieszkania.