Inne wzory paneli szklanych

wzory paneli szklanych: panorama

W trakcie aranżacji i dekorowania wnętrz poszukujemy rozwiązań pasujących do naszego stylu bycia, wyglądu wnętrza czy lubianych przez nas widoków. Niezwykle ciekawą propozycją są obrazy na szkle w formie panoramy. Obrazy takie przyciągną na pewno wzrok gości i zostaną na długo zapamiętane.

Czym jest panorama?

Warto wspomnieć, że pojęcia panorama używa się głównie w związku z produktami filmowymi oraz bardzo dużym ekranem. Dokładniej mówiąc, chodzi o emitowanie obrazu w nietypowych proporcjach wysokości do szerokości. Obrazy panoramy zawsze są dość niskie i bardzo szerokie. Pozwala to ukazać znacznie szerszą perspektywę. Panoramy są wręcz uwielbiane przez widzów ze względu na wrażanie bardzo dużej przestrzeni oraz spory realizm. Grafika panoramiczna może przestawiać więcej elementów i szczegółów niż jej tradycyjna forma. Z panoramą mamy do czynienia nie tylko w kinie, ale także w dekoracji naszych wnętrz. W tym przypadku spotykamy najczęściej panoramę przedstawiającą widoki natury, krajobrazy lub miasta.

Obrazy panoramy we wnętrzach

Współczesna aranżacja wnętrz ulega ciągłym modyfikacjom oraz pojawiają się w niej nowoczesne akcenty. W polskich wnętrzach coraz częściej spotykamy obrazy na szkle w formie panoramy. Dekoracje te mają bardzo duży wpływ na stworzenie nastroju we wnętrzu. Każda panorama zawiera bardzo dużą dawkę emocji, które zostały uchwycone przez fotografa lub grafika. Niektóre obrazy panoramy w szczególny sposób oddziałują na człowieka. Mowa np. o nocnych panoramach miast, które prezentują industrialny i jednocześnie romantyczny świat. Na uwagę zasługują także obrazy na szkle przedstawiające panoramę przyrody lub świata zwierząt. Patrząc na taki obraz, poczujemy się częścią tego świata i odbędziemy w myślach podróż marzeń. Nastrój konkretnej grafiki jest uzależniony od tego, w jaki sposób miejsce zostało ukazane. Przyroda nie zawsze będzie nam się kojarzyć z dalekimi podróżami, a nocne miasto z romantycznym spacerem. Wiele zależy od wyeksponowanych barw, postaci, przedmiotów czy ukazanie gry świateł i cieni.

Jak wykorzystać obrazy panoramy w sypialni i salonie?

Piękne uliczki, industrialny klimat czy imponujące zielone łąki możemy wykorzystać w naszych sypialniach czy salonach. Nawet dość ponury obraz panoramy miasta nocą może sprawdzić się w aranżacji sypialni, np. w stylu nowoczesnym czy loftowym. Bardzo istotne jest dopasowanie wielkości obrazu ze szkła do dostępnej przestrzeni. Nie chcemy bowiem aby nasza grafika na szkle zdominowała całe wnętrze. Obrazy na szkle w formie panoramy pozwalają wizualnie otworzyć przestrzeń oraz przykuwają uwagę. Wydłużony kształt tych produktów idealnie pasuje do pomieszczeń, w których mamy kanapę lub łóżko. Panoramy pasują do wnętrz zdominowanych przez dość niskie i szerokie meble. Grafiki na szkle stanowią w takich pokojach prawdziwą przeciwwagę dla stojących tam mebli i sprzętów. Powinieneś wiedzieć, że panorama wpływa na odbiór kompozycji wnętrza. Szerokie i niskie obrazy poszerzają wnętrze i lekko je obniżają w optyczny sposób. Możesz je powiesić nad komodą czy nad łóżkiem, gdzie najlepiej spełnią swoją funkcję.

Dlaczego warto kupić obrazy panoramy?

Wspomnieliśmy już o wielu zaletach tego produktu. Warto zwrócić uwagę także na następujące korzyści:
1. obrazy na szkle od Glassing prezentują niezwykle wysoką jakość. Wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz dobrej jakości materiały,
2. korzystamy z banku zdjęć, w którym znajdziesz różnorodne panoramy do każdego wnętrza,
3. panoramy są niezwykle realistyczne dzięki wydrukowi najwyższej klasy,
4. z pomocą szerokich obrazów możesz optycznie powiększyć przestrzeń.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obrazów panoramicznych.