Lustro w łazience jako niezbędny element wyposażenia

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być zaaranżowane w praktyczny sposób warunkujący komfortowe korzystanie z przestrzeni na co dzień. W każdej łazience znajdziemy sprzęty sanitarne, miejsce do przechowywania oraz przynajmniej jedno lustro. W artykule podpowiadamy, w jaki sposób możesz wykorzystać lustra w łazience oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego modelu.

Dlaczego warto zamontować lustro w łazience?

Piękne szklane tafle znane są ludziom od wielu lat i wykorzystujemy je w wielu rodzajach pomieszczeń. Podstawową funkcją i zaletą luster jest właśnie możliwość przejrzenia się w tafli szkła celem oceny naszego wyglądu. To właśnie w łazience poddajemy się zabiegom pielęgnacyjnym twarzy, ciała, włosów czy zarostu. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne będą znacznie łatwiejsze z użyciem luster, ponieważ na bieżąco możesz kontrolować swój wygląd. Golenie zarostu, ułożenie włosów czy wykonanie makijażu staje się praktycznie niemożliwe bez lustra. Powinieneś jednak wiedzieć, że to nie jedyna funkcja luster we wnętrzach. Duże lustro odbijające światło może optycznie powiększyć Twoją łazienkę. Cechę tę wykorzystują dość często projektanci wnętrz. Lustra wysokiej jakości nadają także wnętrzu nutkę elegancji, a w ofercie firmy Glassing znajdziesz wiele rodzajów luster.

lustro w łazience

Wspomnieliśmy już, że jednym z zastosowań luster jest właśnie optyczne powiększenie powierzchni łazienki. Możesz wykorzystać odbicie lustrzane, dzięki któremu przestrzeń może wydać się nawet dwa razy większa. Warto wspomnieć, że wizualny aspekt stylizacji łazienki jest bardzo istotny podczas codziennego korzystania z pomieszczenia. Lustra w łazience umieszczone w odpowiedni sposób mogą zmylić nasz wzrok i całkowicie zmienić proporcje wnętrza. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie lustra oraz paneli szklanych z perspektywą. Krajobrazy wprowadzają w łazience poczucie przestrzeni, a lustro dodatkowo wprowadzi głębię. Okazuje się bowiem, że powielenie widoku w lustrze pozwoli lekko oszukać nasz wzrok. Zobaczysz dzięki temu dwa razy dłuższy krajobraz, a łazienka wyda się sporo większa. Bardzo dobrym pomysłem są także bardzo duże lustra sięgające od sufitu do podłogi. Działanie takie pozwoli na „wyciągnięcie” optyczne łazienki, która będzie wyglądała na większą. Lustra możesz wykorzystać także jako jedną ze ścianek działowych pomieszczenia. W polskich mieszkaniach oraz domach spotkamy także lustra w łazience zamontowane na całej ścianie. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy do bardzo wąskich pomieszczeń. Lustro zamontowane na dłuższej ścianie pozwoli optycznie oddalić ścianę równoległą i nadać łazience przestrzeń.

Gdzie można zamontować lustra w łazience?

Praktycznie w każdej łazience spotkamy przynajmniej jedno lustro. Wspomnieliśmy już, że ta piękna tafla szkła ma wiele zastosowań oraz zalet. Lustra są dzięki temu wykorzystywane na szeroką skalę oraz coraz częściej montujemy więcej niż jedno lustro w łazience. Poniżej przestawiamy kilka inspiracji dotyczących montażu luster w łazience:

  1. lustro w łazience nad umywalką: to najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. W tym przypadku lustro służy głównie jako tafla szkła do przeglądania i kontroli swojego wyglądu. Lustro umieszczone nad umywalką jest niezwykle praktyczne, ponieważ przy nim wykonamy makijaż, fryzurę, nałożymy maseczkę na twarz czy zgolimy zarost. Bardzo dobrom rozwiązaniem jest montaż dużego lustra na całą ścianę koło umywalki,
  2. lustro na całą ścianę: tak duża tafla szkła nada wnętrzu elegancki wygląd oraz zadba o dobre proporcje we wnętrzu. Szkło odbija światło, a łazienka wyda się dzięki temu sporo większa. Możesz zamontować lustro od sufitu do podłogi, a gwarantujemy, że łazienka zyska wówczas niesamowity styl,
  3. lustro jako ścianka działowa: rozwiązanie sprawdzi się głównie w bardzo dużych łazienkach. Z pomocą szklanej tafli możesz odseparować część pomieszczenia,
  4. lustro w łazience w narożniku: płaszczyzna lustra powieli wówczas obraz otoczenia, a pomieszczenie wyda się znacznie większe. Obok narożnika możesz powiesić także panel szklany z pięknym widokiem.
duże lystro

Jak wybrać lustro do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, w którym będziesz spędzać sporo czasu każdego dnia. Niezwykle istotne jest zatem praktyczne oraz stylowe urządzenie wnętrza. Jesteśmy przekonani, że w ładnej łazience będziesz spędzać czas z przyjemnością. Podczas wyboru konkretnego modelu powinieneś zwrócić uwagę na kilka cech lustra do łazienki. Pierwszą istotną kwestią jest na pewno jakość lustra oraz jego pochodzenie. Tanie lustra z Chin ulegają szybkiej degradacji, a na ich powierzchni zauważysz mało estetyczne przebarwienia i plamy. Postaw na lustra do łazienki od polskiego producenta, które wyróżnia wysoka jakość i niesamowita wytrzymałość. W ofercie sklepu Glassing znajdziesz lustra polskiego pochodzenia, które tworzą prawdziwi artyści w tym fachu. W łazience sprawdzą się szczególnie tradycyjne srebrne modele, które bardzo dobrze oddają barwy i rzeczywistość. Polecamy modele pokryte specjalną powłoką zapobiegającą parowaniu. Dość istotna jest także wielkość lustra do łazienki, którą powinieneś dopasować do potrzeb domowników. Pracownicy firmy Glassing służą pomocą podczas wyboru luster do łazienki. Podpowiemy Ci rodzaj materiału, wielkość oraz miejsce montażu. W ofercie znajdziesz także możliwość montażu luster w Twojej łazience.