Grzejniki na podczerwień: zalety i zastosowanie

Grzejniki na podczerwień: zalety i zastosowanie

Ogrzewanie elektryczne kojarzy się nam z wysokimi opłatami. Okazuje się jednak, że nowoczesne grzejniki na podczerwień są jedną z najtańszych opcji ogrzewania w dzisiejszych czasach. To ekologiczne rozwiązanie sprawdzi się w prywatnych domach, biurach czy lokalach usługowych oraz pozwalają na spore oszczędności.

Jak działają grzejniki na podczerwień?

Produkt ten to urządzenie, które przetwarza energię elektryczną w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego. Grzałka elektryczna nagrzewa się do kilkuset stopni, a z jej powierzchni jest emitowane promieniowanie będące bardzo dobrym nośnikiem energii cieplnej. Grzejnikiem na podczerwień są tak naprawdę promienniki wyposażone w specjalne grzałki. Są one obudowane różnymi materiałami, a emitowane z nich ciepło można porównać do promieni słonecznych. Ciepło występuje w postaci fali podczerwonej i jest absorbowane przez osoby, przedmioty czy ściany. Następnie to ciepło jest oddawane do otoczenia. W przypadku tradycyjnego ogrzewania mamy do czynienia z kierowaniem ciepłego powietrza ku górze co powoduje wysuszenie oraz unosi kurz i roztocza będące przyczyną alergii.

Grzejnik z termostatem czy bez?

Wysokiej jakości termostat reguluje temperaturę powietrza oraz temperaturę grzejnika. Dzięki temu znacznie ograniczymy straty energii i nie zużyjemy niepotrzebnie prądu. W pomieszczeniu zawsze będzie wymarzona temperatura dopasowana do sytuacji. Termostat pozwoli także ograniczyć nagrzanie powierzchni grzejnika, co wydłuży jego żywotność. Rozwiązanie ma wiele zalet, które na pewno docenimy podczas codziennego użytkowania. Mniej nagrzana powierzchnia grzejnika jest także bezpieczna dla małych dzieci, ponieważ unikniemy poparzeń.

Ogrzewanie na podczerwień a zdrowie

Tradycyjne grzejniki bardzo wysuszały powietrze oraz unoszą roztocza i kurz w pomieszczeniu. Działania takie są dość mocno odczuwalne, szczególnie przez osoby z alergią. Dekoracyjne grzejniki na podczerwień nie wywołują ruchu powietrza, co czyni powietrze bardziej przyjaznym dla alergików. Warto wspomnieć, że promieniowanie podczerwone jest bardzo korzystne dla osób aktywnych fizycznie. Pobudza bowiem krążenie, pomaga w regeneracji mięśni i łagodzeniu dolegliwości po urazach. Grzejniki na podczerwień nie zaburzają także pracy żadnych urządzeń elektrycznych. Są w pełni bezpieczne dla osób mających rozrusznik serca.

Energooszczędne grzejniki na podczerwień jako dekoracja pomieszczenia

W naszych domach i mieszkaniach coraz częściej stawiamy na rozwiązania, które są praktyczne i prezentują się bardzo interesująco i stylowo. Dekoracyjne grzejniki na podczerwień nie tylko ogrzeją nasze pomieszczenie, ale także urozmaicą jego wygląd. Na grzejniku możesz umieścić panel szklany z dowolnym wzór z banku zdjęć lub nawet własną grafikę lub zdjęcie. Ogromny wybór wzorów oznacza możliwość dopasowania grzejnika na podczerwień do każdego pomieszczenia. Eleganckie i innowacyjne wzory abstrakcji sprawdzą się w łazienkach, firmach czy na korytarzach. Relaksujące widoki lub wzory przedstawiające naturę również będą bardzo dobrym pomysłem. Kolor grzejników na podczerwień możesz dopasować do kolorystyki ścian i płytek oraz podłogi. Dobrym pomysłem jest także postawienie na odmienny i kontrastowy kolor produktu lub zastosować panele na podczerwień z lustrem.

Gdzie sprawdzą się dekoracyjne grzejniki na podczerwień?

Produkty sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie potrzebujesz stałego ogrzewania i chcesz dowolnie sterować temperaturą. Grzejniki na podczerwień są polecane szczególnie do łazienek i pomieszczeń takich jak pokój dziecka gdzie potrzebna jest wyższa temperatura. Przed kąpielą możesz włączyć grzejnik, a łazienka szybko nagrzeje się do oczekiwanej temperatury. Rozwiązanie możesz wykorzystać także w biurach, na przedpokoju czy w domach pasywnych gdzie w połączeniu z ogniwami fotowoltaicznymi pozwalają na maksymalne oszczędności. Nowoczesne dekoracyjne grzejniki na podczerwień sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Mogą być świetną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania.

panel grzewczy z lustrem

Zalety dekoracyjnych energooszczędnych grzejników na podczerwień

To designerskie i nowoczesne rozwiązanie ma wiele zalet, które zauważysz podczas korzystania. Na szczególną uwagę zasługują niskie koszty użytkowania w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi. Klienci doceniają także niski koszt inwestycji oraz prosty i bardzo szybki montaż grzejników dekoracyjnych energooszczędnych na podczerwień na ścianie lub suficie. W Glassing stawiamy na różnorodność rozwiązań i możliwość dopasowania produktu do każdego mieszkania. Udostępniamy zatem ogromny wybór kolorów oraz grafik na panele grzewcze. Grzejniki na podczerwień można zamontować w pionie lub w poziomie (również z lustrem), a wbudowany termostat będzie sterował temperaturą pomieszczenia. Dość istotna jest także praktycznie bezawaryjna praca tego systemu grzewczego, bezpieczeństwo użytkowania oraz całkowity brak strat energii podczas przesyłu.

Ogrzewanie jest produkowane dokładnie w miejscu użytkowania, co zapewnia bardzo szybki efekt grzewczy. W pomieszczeniu możemy precyzyjnie regulować temperaturę i ogrzewać przestrzeń tylko w preferowanym czasie. Obecnie wiele mówi się o ekologii, a rozwiązania dbające o środowisko naturalne są szczególnie doceniane. Dekoracyjne energooszczędne grzejniki na podczerwień mają możliwość zintegrowania z systemem solarnym lub wiatrowym, co czyni je rewolucyjnym rozwiązaniem w ogrzewaniu. Nie musimy także budować kominów spalinowych, a grzejniki te nie emitują CO2. Grzejniki na podczerwień nie wysuszają powietrza w pomieszczeniu, co pozytywnie wpływa na drogi oddechowe.