Najnowsze trendy i wzory paneli szklanych 

Szkło towarzyszy nam od wielu lat i jest wykorzystywane na szeroką skalę podczas aranżacji mieszkań i domów. Jedną z nowoczesnych propozycji są panele szklane do kuchni i łazienki. Producent oferuje bardzo różnorodne wzory, które można idealnie dopasować do swojej wizji wnętrza.

Najnowsze trendy i wzory paneli szklanych do kuchni i łazienki

Panele szklane do kuchni

W tym pomieszczeniu przyrządzamy posiłki w rodzinnym gronie. Każde rozwiązanie wykorzystywane w kuchni powinno być dobrze dopasowane do domowników. Coraz więcej osób decyduje się na szklane panele do kuchni. Zaletą rozwiązania jest na pewno niebanalny styl aranżacji oraz niezwykle praktyczne użytkowanie. Panele szklane do kuchni nie wchłaniają wilgoci ani zapachów, dlatego są idealnym rozwiązaniem do tego pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest także pełne bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ każdy panel szklany jest zabezpieczony specjalną folią. Najczęściej spotkamy panele szklane kuchenne zamontowane między szafkami górnymi oraz dolnymi. Możemy je zamontować także na całej ścianie lub jako mniejsze dekoracje na jej fragmencie.

Najpopularniejsze wzory paneli szklanych kuchennych

Podczas aranżowania kuchni warto dokładnie przemyśleć jaką tematykę chcielibyśmy oglądać codziennie. Do najczęściej wybieranych wzorów zaliczymy abstrakcje oraz motywy roślinne. Wzory abstrakcyjne nadają wnętrzu nutkę nowoczesności oraz przyciągną uwagę rodziny i przyjaciół odwiedzających mieszkanie. W kolekcji wzorów abstrakcyjnych znajdziemy sporą różnorodność kształtów oraz kolorów. Wzory abstrakcyjne dość łatwo wykorzystać w przypadku większych paneli, ponieważ można umieścić kilka wzorów obok siebie. Motywy roślinne również dość często spotkamy na panelach kuchennych ze szkła. Tajemnicze paprocie, ociekające rosą trawy czy kwiaty w żywych odcieniach nadadzą kuchni świeży wygląd. Mnogość wzorów oraz kolorów może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie motyw odpowiedni dla siebie.

Tekstury na panelach szklanych w kuchni

Piękna cegła, surowy beton czy wzór imitujący naturalne drewno? Wzory przedstawiające tekstury są obecnie dość często wybierane przez klientów, a ich popularność ciągle rośnie. Są bardzo ciekawym akcentem do kuchni, ponieważ pozwolą podkreślić oryginalne aranżacje. Jasna cegła czy panele imitujące białe płytki idealnie pasują do ciemnych mebli kuchennych i pozwolą stworzyć interesujący kontrast kolorów. Warto wspomnieć, że w banku zdjęć znajdziemy wiele bardzo różnorodnych wzorów tekstylnych do kuchni.

Panele szklane do łazienki

Szkło sprawdza się w łazience idealnie, ponieważ jest proste w czyszczeniu, zapobiega przywieraniu zabrudzeń i nie wchłania wilgoci. W łazience niezwykle popularne są motywy poprawiające samopoczucie i nawiązujące do dzikiej natury. Mowa o wzorach roślinnych, wodospadach czy imponujących widokach. Panele szklane w łazience umieszczamy najczęściej obok wanny, koło WC lub jako jedną ze ścian łazienki. Produkty sprawdzą się także jako jedna z dekoracji zamontowanych na ścianie w formie obrazu na szkle.

Pracownicy firmy Glassing służą pomocą podczas zakupu paneli szklanych do kuchni i łazienki. Zapraszamy do kontaktu i omówienia szczegółów współpracy.